Superženy

Superžien je veľa. Ženský fond ich pozná

Slovensko-český ženský fond sa od roku 2004 venuje finančnej podpore projektov zameraných na ženy a ženské práva. Počas našej existencie sme podporili množstvo pozoruhodných projektov a mnohé superženy, ktoré svojimi aktivitami menia svet okolo seba.

Naše superženy, spolu s mnohými ďalšími aktivistkami vytvárajú lepší svet pre ženy. Na rozdiel od Supermana, superžien je veľa a my v ženskom fonde ich poznáme. Chceli  sme, aby ich spoznala aj široká verejnosť a podporila ich činnosť.

V roku 2009 náš ženský fond oslavoval svoju päťročnicu a občianska spoločnosť 20 rokov slobodnej existencie. Rozhodli sme sa využiť tieto výročia  na zviditeľnenie tvárí líderiek z vybraných mimovládnych organizácií a predstaviť verejnosti úspechy, ktoré dosiahli. Tento zámer bol realizovaný nielen prostredníctvom týchto webových stránok, ale aj na výstavách portrétov superžien reprezentujúcich ženský aktivizmus a jeho rôznorodosť na Slovensku.

Veríme, že vás náš projekt superženy.sk zaujal a stanete sa ich podporovateľmi a podporovateľkami, tak ako my v Slovensko-českom ženskom fonde.

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

organizátori výstavy:
partneri: