Autor fotografií

Juraj Robl

Fotografuje od roku 1995. Od fotografií krajiny  sa postupne dostal k portrétom a dokumentu. Fotografovaním sa neživí, čo mu dáva voľnú ruku pri výbere tém a projektov. So Slovensko-českým ženským fondom spolupracuje už od jeho vzniku v roku 2004 a dokumentuje jeho podujatia. Projekt zviditeľňujúci superženy pôsobiace v mimovládnych organizáciach bol pre neho zatiaľ najväčšou výzvou. V súčasnosti študuje doplnkové štúdium na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení, na Katedre fotografie a nových médií.

 

  • „V oblasti ženského aktivizmu sa neorientujem tak dobre ako by som chcel, ale teší ma, že ženy, ktoré som vďaka Slovensko-českému ženskému fondu spoznal, sú výborní a zaujímaví ľudia. Aj preto som rád, že som už päť rokov individuálnym darcom a priateľom ženského fondu. Aktivity a projekty, čo upozorňujú na postavenie a práva žien na Slovensku i vo svete považujem totiž za veľmi dôležité."

 

 

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

organizátori výstavy:
partneri: