O projekte

O projekte

Projektom Superman bol len jeden, superžien je veľa sme si pripomenuli 20 rokov existencie slobodnej občianskej spoločnosti a úspechy, ktoré dosiahli ženské organizácie na Slovensku. Predstavili sme verejnosti tváre žien, ktoré v rámci svojich mimovládnych organizácií každý deň prispievajú k pozitívnym zmenám v životoch iných žien, ich rodín a spoločnosti.

Ženské mimovládne organizácie sú na Slovensku aktívne už viac ako 15 rokov. Za ten čas dosiahli, že rôzne oblasti ženských práv sa stali témami verejnými a mnohé z nich sa presadili aj v zákonoch a v službách pre rôzne skupiny žien. Málokto však o ich mnohoročnom úsilí a práci vie a rozumie jej. Rozhodli sme sa preto zviditeľniť tieto výnimočné ženy a veci, ktoré dosiahli, nielen prostredníctvom týchto webových stránok, ale aj na putovnej výstave v Banskej Bystrici, Nitre a Košiciach. Výstava predstavovala fotografické portréty 25 žien zo 14 mimovládnych organizácií a svojím umiestnením v najnavštevovanejších obchodných centrách mala ambíciu informovať o ich aktivitách a úspechoch širokú verejnosť.

Putovná výstava Superženy.sk sa uskutočnila 29.9.-8.10. v Banskej Bystrici, 9.-18.10. v Prešove, 20.-29.10. v Nitre a 2.-9.11. v Bratislave.

Pre naše zámery sme našli pochopenie u nášho donora Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe. Projekt sme pripravovali od júna 2009 a s prispením našich priateľov a priateliek sa nám, dúfame, podarilo pripraviť zmysluplné podujatia.

Naše poďakovanie za pomoc, inšpiráciu a dobré rady pri realizácii projektu si zaslúžia najmä Marek Würfl, Leopold Böttcher, Damián Pastirčák, Andrea Vadkerti, firemní partneri nášho projektu a samozrejme všetkých 25 superžien.

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

organizátori výstavy:
partneri: